BTSO’nun Dev Projeleri Gün Sayıyor

BTSO’nun Dev Projeleri Gün Sayıyor

BTSO Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, TEKNOSAB, Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi ve Kirazlıyayla Yaşam Boyu Eğitim Merkezi gibi dev projelerin yakın zamanda temellerinin atılacağını söyledi. 

Oda Hizmet Binası’nda düzenlenen meclis toplantısında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zor günlerinden birisi olan 15 Temmuz’un yıl dönümünü geride bıraktıklarını belirterek, Bursa iş dünyası olarak o tarihi günü unutmama ve unutturmama konusunda kararlı olduklarını vurguladı. Türkiye’nin sağlam adımlarla güçlü bir geleceğe yürümesinin herkesin ortak temennisi olduğunu ifade eden Başkan Burkay, geçtiğimiz hafta yapılan kabine revizyonununa ilişkin olarak “Yenilenen kabinenin önceki dönemde olduğu gibi reform adımlarını sürdürmesi ve Türkiye’yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırması en büyük beklentimizdir. Ülkemizin istikbali ve milletimizin refahı için özverili çalışmalarla üstlenmiş oldukları sorumlulukları layıkıyla yerine getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere tüm bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yeni kabinede Bursa’mızı Başbakan Yardımcısı olarak temsil edecek olan Hakan Çavuşoğlu’nun da iş dünyamıza, kentimize ve ülkemize önemli hizmetler vereceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu. 

BTSO ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Başkan Burkay, Küresel Fuar Acentesi ile geçtiğimiz hafta düzenlenen New York Türkiye Ticaret Merkezi ziyaretine de değindi. Dünya ekonomisinin nabzını tutan New York’ta 5. Cadde’ye çok yakın bir konumda Ekonomi Bakanlığı ve TİM’in liderliğinde, Türkiye’nin ikinci Ticaret Merkezi’nde incelemelerde bulunduklarını vurgulayan Burkay, “Türkiye’de odalar arasında yine öncü bir rol üstlenerek Türkiye Ticaret Merkezinde (TTM) ofisleri bulunan ilk oda olduk. Bursa iş dünyası temsilcilerimiz, posta kutusu maliyetine ofis sahibi oldular. İnşallah bundan sonra firmalarımızın da destekleriyle Moskova, Londra ve Dubai gibi farklı ülkelerdeki 10 ticaret merkezini Bursa iş dünyamızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı. 

BURSASPOR MESAJI: TRİBÜNLERİ DOLDURALIM

Bursa’nın en önemli marka değerlerinden birisi olan Bursaspor’un Paul Le Guen ve teknik ekibiyle yeni başarılara imza atacağına inandığını belirten Başkan Burkay, yeşil beyazlı kulübü başarıya ulaştıracak en önemli faktörün taraftarı olduğunu belirtti. Bursaspor’un yeni hedefleri için mutlaka tribünlerin dolması gerektiğini kaydeden Burkay, “Bursa iş dünyası olarak Odamızın koordinasyonunda iş dünyası kuruluşlarımızın ve özellikle de Ticaret Borsamız ve OSB yönetimlerimizin katkılarıyla yeni sezonda 20 bin kombine ile tribünleri doldurmayı hedefliyoruz. Bu kampanyaya firmalarımızın da katılmasını istiyor, Bursaspor’a yeni sezonda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 

DEV PROJELER GÜN SAYIYOR

BTSO olarak Bursa ekonomisine değer katan projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini belirten Başkan Burkay, şöyle konuştu: “Güçlü Oda, Güçlü Üye vizyonuyla gerçekleştirdiğimiz BTSO BİZ Projesi kapsamında hazırladığımız BTSO BİZ Kart’ın lansmanını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda 1.5 yıl gibi kısa bir sürede kamulaştırma işlemlerini tamamladığımız Türkiye’nin ileri teknoloji üretim merkezi olacak TEKNOSAB’ın da yakında temelini atıyoruz. Ayrıca odamızın vizyon projeleri arasında yer alan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi ile Uludağ Kirazlıyayla Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin de inşaatına en kısa sürede start veriyoruz. ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ vizyonuyla kentimizi ve ekonomimizi büyüten adımlar atmaya devam edeceğiz.” 

“BUTGEM DÜNYAYA ROL MODEL OLMAYA DEVAM EDİYOR”

BTSO Başkanı Burkay, Bursa iş dünyasının vizyonu ve ortak aklın ürünü olarak gerçekleştirilen projelerin başarısının ülke sınırlarını aştığını vurguladı. Her yıl 3 bin genci meslek edindiren BUTGEM’in büyük bir başarıya daha imza attığını belirten Burkay, “BUTGEM’in sürdürülebilirlik konusunda gösterdiği başarı, kentimiz için büyük bir kıvanç kaynağı. Milletlerarası Ticaret Odası ve Dünya Odalar Federasyonu tarafından düzenlenen ve 27 ülkeden ticaret ve sanayi odalarının katılımıyla gerçekleştirilen ‘2017 Dünya Odalar Yarışması’nın en iyi ‘Eğitim ve Öğretim Projesi’ dalında finale kalan 4 proje arasında yer almayı başardık. Başta değerli dostum ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Fahrettin Gülener olmak üzere BUTGEM’in hizmet kalitesini sürekli yükselten değerli arkadaşlarıma, BUTGEM çalışanlarına ve kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, BUTGEM’in bugüne kadar 20 binden fazla gencin meslek sahibi olmasını sağladığını belirterek, “Türkiye ekonomisinin en önemli ihtiyaçları arasında nitelikli personel bulunuyor. Kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla uzun yıllardan bu yana mücadele ettik. BUTGEM de bu alanda vermiş olduğumuz mücadelenin sonucunda ortaya çıktı. Başkanımız Sayın İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyelerimizin de destekleriyle BUTGEM, bugün sadece ülkemize değil, dünyaya da model olmayı başardı” dedi.